RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Paz-Paz: 8:00 - 18:00
7 / 24 Hizmet
+90 (530) 663 22 18
Gsm
Doğuş Mah, Taşkın Paşa Sok,No:15 / B, Karatay,Konya

Azra Yoğuşmalı Kombi, SeaKonya Kombi Servisi,Tamiri ve Bakımı Yoğuşmalı Kombirvis Hizmeti

Yoğuşmalı Kombiler

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Yoğuşmalı ve tam yoğuşmalı kombi nedir?

Yoğuşma, gaz halinde bulunan bir maddenin çevresine ısı vererek sıvı hale dönüşmesidir.

Konvansiyonel kombilerde yanan doğalgazdan oluşan atık gaz ve beraberinde oluşan su buharı direkt bacadan dışarı çıkar. Yoğuşmalı kombilerde ise atık gaz sisteminin önüne eklenen ısı eşanjörü sayesinde gaz bacadan çıkmadan önce gazdaki su buharı ayrıştırılıp enerjiye dönüştürülerek yeniden kullanılır. Böylece doğalgaz kullanımında verim arttırılır aynı zamanda çevreye zararlı gaz salınımı azaltılır.

Verimliliği yüksek olan tam yoğuşmalı kombiler, maksimum tasarruf sağladığı için önemli bir yere sahiptir.

Neden tam yoğuşmalı kombi tercih etmeliyiz?

Öncelikli olarak bilinmesi gereken, tam yoğuşmalı kombi ile daha az doğalgaz harcayarak daha çok ısınabileceğiniz. Bir örnekle anlatmak gerekirse; konvansiyonel kombide kullanılan doğalgazdan elde ettiğimiz ısının büyük bir kısmı bacadan dışarı atılır fakat yoğuşmalı kombide kullanılan teknolojiyle bu kayıp ortadan kaldırılır. Böylece mekânda daha az doğalgaz tüketerek daha çok ısınırsınız. İyi bir bina yalıtımı ile birlikte yeterli miktarda panel radyatörün olduğu doğru projelendirilmiş bir tesisat tüketimde yüzde 25-35 aralığında bir tasarruf yani faturalarında 3’te bir oranında düşüş sağlarsınız.

Tam yoğuşmalı kombilerde alev boyu ihtiyaca göre ayarlanarak, modülasyonlu bir şekilde çalışır. Bu kombilerde bulunan fan modülasyonu sayesinde tüketilen gaz miktarına göre yüksek yanma verimi elde edilirken, standart kombilere göre çok daha sessiz bir şekilde çalışır. Yoğuşmalı kombilerin bir diğer özelliği ise daha düşük emisyon değerleri ile çevreci olmalarıdır.

Yoğuşmalı kombi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yoğuşmalı kombi tercih ederken kullanılacak alanın metrekaresi, seçeceğiniz ürünün kapasitesin belirlemek açısından öncelikli öneme sahiptir. Bunun ardından yoğuşmalı kombiden yeteri kadar verim alabilmek için planlanan tesisat ve petek miktarını kontrol etmelisiniz. Yoğuşmalı cihazlar yüksek teknolojiye sahip olduğundan güvenilir markalar tercih edilmeli, yıllık yaptırılması gereken bakımlar için güçlü bir servis ağı olmasına özen gösterilmelidir.

Ne kadar zamanda kâra geçebiliriz?

Yoğuşmalı kombi, standart kombilere göre daha düşük gaz ve enerji tüketimi yapar. Bu kapsamda ilk yatırım maliyeti kullanıcılar için yüksek gelse de yoğuşmalı kombi, kullanırken tasarruf edeceğiniz cihazlar kategorisindedir. Kombinin kullanıldığı mekan ve binanın koşulları, bulunduğu bölgenin iklimi de süreye etki etse de tam yoğuşmalı kombi 2 ila 3 yıl içerisinde kendini amorti eder. Örneğin İstanbul’da bir hane 3 yılda amorti edebilirken Doğu illerinde bu süre 2 yıla kadar düşebiliyor. Bu süreden itibaren ise uzun ömürlü ve yüksek verimli tam yoğuşmalı kombiniz ile daha düşük doğalgaz faturaları ödeyerek cebinizi koruyabilirsiniz.

Hangi tip tesisatlarda kullanabiliriz?

Yoğuşmalı kombiler her türlü tesisat yapısında kullanılabilir. Yerden ısıtma veya evlerde kullanmaya alışık olduğumuz radyatörlü sistemler ile çalışabilirler fakat yerden ısıtma düşük sıcaklıklarda çalıştığı için daha çok tasarruf etme imkanı sağlar.

Ne kadar alanı ısıtabiliriz?

Türkiye şartlarında ve ısı yalıtımı yapılan normal daireler için genel olarak ısıtılabilecek alanlar şu şekilde hesaplanmıştır:
140 m²’ ye kadar 20.000 kcal/h
200 m²’ ye kadar 26.000 kcal/h
Bunun yanı sıra Baymak’ın 35.000 kcal/h değerlerine sahip iddialı ürünleri ise 400 m²’lik büyük daireler için de verimli bir ısıtma sağlamaktadır.

Kombilerin ekonomik ömrü ve garanti süresi ne kadardır?

Bir kombinin kullanım süresi ilgili kamu kurumlarının belirlediği süreye göre 15 yıldır. Tercih ettiğiniz firmaya göre kombi garanti süresi 2 yıl ve üzeri olarak değişiklik gösterebilmektedir.
Kombinin ömrünü uzun olması kadar performansının da ilk günkü gibi olması; aynı oranda tasarruf sağlaması, önemlidir. Bu nedenle kullanım koşullarına uymalı ve her yıl kış aylarından önce düzenli bakım yaptırmalısınız.

logo421.png
Konya Kombi Bakım Servisi
Petek Temizliği.
Doğuş Mah, Taşkın Paşa Sok,No:15 / B, Karatay,Konya
azrakombikonya@gmail.com
+90 (530) 663 22 18
© Copyright 2024 Azra Kombi,Konya. Kombi Bakım,Servis

Search